API Delevan Inc. SP1008-472K
SP1008-472K
Part No.:
SP1008-472K
Datasheet:
ShinYuaSP1008-472K.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 372MA 817MOHM SM
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
372 mA
DCResistance(DCR):
817mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz