API Delevan Inc. SP1008-473G
SP1008-473G
Part No.:
SP1008-473G
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaSP1008-473G.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 139MA 5.9 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SP1008
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
139 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
5.9Ohm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz