API Delevan Inc. SP1008-562G
SP1008-562G
Part No.:
SP1008-562G
Datasheet:
ShinYuaSP1008-562G.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 356MA 895MOHM SM
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
356 mA
DCResistance(DCR):
895mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz