API Delevan Inc. SP1008-563K
SP1008-563K
Part No.:
SP1008-563K
Datasheet:
ShinYuaSP1008-563K.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 133MA 6.4 OHM SMD
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
133 mA
DCResistance(DCR):
6.4Ohm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz