API Delevan Inc. SP1812-102J
SP1812-102J
Part No.:
SP1812-102J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaSP1812-102J.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 1.58A 81 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SP1812
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.58 A
Current-Saturation(Isat):
2.06A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
81mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz