API Delevan Inc. SP1812-272J
SP1812-272J
Part No.:
SP1812-272J
Datasheet:
ShinYuaSP1812-272J.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 1.11A 160MOHM SM
Series:
SP1812
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.11 A
Current-Saturation(Isat):
1.27A
DCResistance(DCR):
160mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz