API Delevan Inc. SP1812-472J
SP1812-472J
Part No.:
SP1812-472J
Datasheet:
ShinYuaSP1812-472J.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 969MA 210MOHM SM
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
969 mA
Current-Saturation(Isat):
959mA
DCResistance(DCR):
210mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz