API Delevan Inc. SP1812-562J
SP1812-562J
Part No.:
SP1812-562J
Datasheet:
ShinYuaSP1812-562J.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 920MA 240MOHM SM
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
920 mA
Current-Saturation(Isat):
866mA
DCResistance(DCR):
240mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz