API Delevan Inc. SP1812R-473J
SP1812R-473J
Part No.:
SP1812R-473J
Datasheet:
ShinYuaSP1812R-473J.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 335MA 1.8 OHM SMD
Series:
SP1812R
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
335 mA
Current-Saturation(Isat):
296mA
DCResistance(DCR):
1.8Ohm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz