API Delevan Inc. SP1812R-563J
SP1812R-563J
Part No.:
SP1812R-563J
Datasheet:
ShinYuaSP1812R-563J.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 323MA 1.9 OHM SMD
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
323 mA
Current-Saturation(Isat):
275mA
DCResistance(DCR):
1.9Ohm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz