Autonics SPA-075-05
SPA-075-05
Part No.:
SPA-075-05
Manufacturer:
Autonics
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ShinYuaSPA-075-05.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 75W
Packaging:
Box
Series:
SPA
ProductStatus:
Active
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input:
85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage-Output1:
5V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
15 A
Current-Output2:
Current-Output3:
Current-Output4:
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
75W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
3 kV
Efficiency:
70%
OperatingTemperature:
-10°C ~ 50°C (With Derating)