API Delevan Inc. SPD125R-123M
SPD125R-123M
Part No.:
SPD125R-123M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaSPD125R-123M.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 3.5A 60 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SPD125R
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
3.5 A
Current-Saturation(Isat):
3.5A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
60mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz