API Delevan Inc. SPD125R-472M
SPD125R-472M
Part No.:
SPD125R-472M
Datasheet:
ShinYuaSPD125R-472M.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 5A 40 MOHM SMD
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
5 A
Current-Saturation(Isat):
5A
DCResistance(DCR):
40mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz