Murata Power Solutions Inc. SPM15-033-Q48N-C
SPM15-033-Q48N-C
Part No.:
SPM15-033-Q48N-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaSPM15-033-Q48N-C.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
  • Related Categories
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Series:
SPM15 (15W)
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
18V
Voltage-Input(Max):
75V
Voltage-Output1:
3.3V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
4.5A
Power(Watts):
15 W
Voltage-Isolation:
1.6 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.00 L x 1.00 W x 0.41 H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm)