MEAN WELL USA Inc. SPU01N-15
SPU01N-15
Part No.:
SPU01N-15
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-SIP Module, 5 Leads
Datasheet:
ShinYuaSPU01N-15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1W
  • Related Categories
Package/Case:
6-SIP Module, 5 Leads
Packaging:
Series:
SPU01 (1W)
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
21.6V
Voltage-Input(Max):
26.4V
Voltage-Output1:
15V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
67mA
Power(Watts):
1 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
SCP
OperatingTemperature:
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency:
80%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.77 L x 0.28 W x 0.40 H (19.5mm x 7.2mm x 10.2mm)