KYOCERA AVX SR075A621JAATR2
SR075A621JAATR2
Part No.:
SR075A621JAATR2
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaSR075A621JAATR2.pdf
Description:
CAP CER 620PF 50V C0G/NP0 RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SkyCap® SR
ProductStatus:
Active
Capacitance:
620 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm)
Height-Seated(Max):
0.100 (2.54mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.100 (2.54mm)