NTE Electronics, Inc SR1-1206-111
SR1-1206-111
Part No.:
SR1-1206-111
Datasheet:
ShinYuaSR1-1206-111.pdf
Description:
RES 110 OHM 5% 1/4W 1206
Resistance:
110 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.061 W (3.20mm x 1.55mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.61mm)