KYOCERA AVX SR155A121JAATR1
SR155A121JAATR1
Part No.:
SR155A121JAATR1
Datasheet:
ShinYuaSR155A121JAATR1.pdf
Description:
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm)
Height-Seated(Max):
0.150 (3.81mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.100 (2.54mm)