KOA Speer Electronics, Inc. SR731ETTPR750F
SR731ETTPR750F
Part No.:
SR731ETTPR750F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaSR731ETTPR750F.pdf
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
750 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.167W, 1/6W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)