KOA Speer Electronics, Inc. SR731JTTD2R80F
SR731JTTD2R80F
Part No.:
SR731JTTD2R80F
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaSR731JTTD2R80F.pdf
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
2.8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)