KOA Speer Electronics, Inc. SR732ATTD6R2J
SR732ATTD6R2J
Part No.:
SR732ATTD6R2J
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaSR732ATTD6R2J.pdf
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
6.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.333W, 1/3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)