KOA Speer Electronics, Inc. SR732ATTDR133F
SR732ATTDR133F
Part No.:
SR732ATTDR133F
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaSR732ATTDR133F.pdf
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
133 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.333W, 1/3W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)