KOA Speer Electronics, Inc. SR732BTTD5R10D
SR732BTTD5R10D
Part No.:
SR732BTTD5R10D
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaSR732BTTD5R10D.pdf
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
5.1 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.333W, 1/3W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)