Bourns Inc. SRF0905-471Y
SRF0905-471Y
Part No.:
SRF0905-471Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaSRF0905-471Y.pdf
Description:
CMC 470UH 1.1A 2LN 1KOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SRF0905
ProductStatus:
Active
FilterType:
Signal Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
1 kOhms @ 2 MHz
Inductance@Frequency:
470 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
1.1A
DCResistance(DCR)(Max):
140mOhm
VoltageRating-DC:
80V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm)
Height(Max):
0.209 (5.30mm)