Bourns Inc. SRF0905-472Y
SRF0905-472Y
Part No.:
SRF0905-472Y
Datasheet:
ShinYuaSRF0905-472Y.pdf
Description:
CMC 4.7MH 400MA 2LN 4KOHM SMD
Series:
SRF0905
Impedance@Frequency:
4 kOhms @ 300 kHz
Inductance@Frequency:
4.7 mH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
400mA
DCResistance(DCR)(Max):
900mOhm
VoltageRating-DC:
80V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm)
Height(Max):
0.209 (5.30mm)