Bourns Inc. SRF0905A-102Y
SRF0905A-102Y
Part No.:
SRF0905A-102Y
Datasheet:
ShinYuaSRF0905A-102Y.pdf
Description:
CMC 1MH 800MA 2LN SMD AEC-Q200
Series:
SRF0905A
Impedance@Frequency:
1.5 kOhms @ 1 MHz
Inductance@Frequency:
1 mH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
800mA
DCResistance(DCR)(Max):
310mOhm
VoltageRating-DC:
80V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm)
Height(Max):
0.248 (6.30mm)