Bourns Inc. SRF0905A-471Y
SRF0905A-471Y
Part No.:
SRF0905A-471Y
Datasheet:
ShinYuaSRF0905A-471Y.pdf
Description:
CMC 470UH 1.1A 2LN SMD AEC-Q200
Series:
SRF0905A
Impedance@Frequency:
1 kOhms @ 2 MHz
Inductance@Frequency:
470 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
1.1A
DCResistance(DCR)(Max):
140mOhm
VoltageRating-DC:
80V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm)
Height(Max):
0.248 (6.30mm)