Bourns Inc. SRF1006-202Y
SRF1006-202Y
Part No.:
SRF1006-202Y
Datasheet:
ShinYuaSRF1006-202Y.pdf
Description:
CMC 2MH 400MA 2LN 2KOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SRF1006
FilterType:
Signal Line
Impedance@Frequency:
2 kOhms @ 500 kHz
Inductance@Frequency:
2 mH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
400mA
DCResistance(DCR)(Max):
270mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.394 L x 0.343 W (10.00mm x 8.70mm)
Height(Max):
0.256 (6.50mm)