Bourns Inc. SRF2012-201Y
SRF2012-201Y
Part No.:
SRF2012-201Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaSRF2012-201Y.pdf
Description:
CMC 330MA 2LN 200 OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SRF2012
ProductStatus:
Obsolete
FilterType:
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
200 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
330mA
DCResistance(DCR)(Max):
350mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.081 L x 0.049 W (2.05mm x 1.25mm)
Height(Max):
0.057 (1.45mm)