Bourns Inc. SRF2012-300Y
SRF2012-300Y
Part No.:
SRF2012-300Y
Datasheet:
ShinYuaSRF2012-300Y.pdf
Description:
CMC 450MA 2LN 30 OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SRF2012
ProductStatus:
Obsolete
Impedance@Frequency:
30 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
450mA
DCResistance(DCR)(Max):
200mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.081 L x 0.049 W (2.05mm x 1.25mm)
Height(Max):
0.057 (1.45mm)