Bourns Inc. SRF4530A-101Y
SRF4530A-101Y
Part No.:
SRF4530A-101Y
Datasheet:
ShinYuaSRF4530A-101Y.pdf
Description:
CMC 100UH 200MA 2LN SMD AEC-Q200
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SRF4530A
Impedance@Frequency:
7.5 kOhms @ 10 MHz
Inductance@Frequency:
100 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
200mA
DCResistance(DCR)(Max):
1.5Ohm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height(Max):
0.118 (3.00mm)
Datasheet:
ShinYuaSRF4530A-101Y.pdf
1. How to order SRF4530A-101Y on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SRF4530A-101Y price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF4530A-101Y?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF4530A-101Y.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SRF4530A-510Y SRF4530A-510YH SRF4530A-220Y SRF4530A-110Y SRF4530A-101YH
Part Number SRF4530A-510Y SRF4530A-510YH SRF4530A-220Y SRF4530A-110Y SRF4530A-101YH
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series SRF4530A SRF4530A SRF4530A SRF4530A SRF4530A
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType - - - - -
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency 7.5 kOhms @ 10 MHz 7.5 kOhms @ 10 MHz 7.5 kOhms @ 10 MHz 7.5 kOhms @ 10 MHz 7.5 kOhms @ 10 MHz
Inductance@Frequency 100 µH @ 100 kHz 100 µH @ 100 kHz 100 µH @ 100 kHz 100 µH @ 100 kHz 100 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max) 200mA 200mA 200mA 200mA 200mA
DCResistance(DCR)(Max) 1.5Ohm 1.5Ohm 1.5Ohm 1.5Ohm 1.5Ohm
VoltageRating-DC 50V 50V 50V 50V 50V
VoltageRating-AC - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height(Max) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm)