Bourns Inc. SRF4530A-220YH
SRF4530A-220YH
Part No.:
SRF4530A-220YH
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaSRF4530A-220YH.pdf
Description:
SMD COMMON MODE FILTER
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SRF4530A
ProductStatus:
Active
FilterType:
Signal Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
1.2 kOhms @ 10 MHz
Inductance@Frequency:
22 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
310mA
DCResistance(DCR)(Max):
600mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height(Max):
0.118 (3.00mm)