Bourns Inc. SRN6045-101M
SRN6045-101M
Part No.:
SRN6045-101M
Datasheet:
ShinYuaSRN6045-101M.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 700MA 494MOHM SM
Series:
SRN6045
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
700 mA
Current-Saturation(Isat):
800mA
DCResistance(DCR):
494mOhm Max
Q@Freq:
22 @ 796kHz
Frequency-SelfResonant:
5MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz