KYOCERA AVX ST2012SB32768Z0HPWBB
ST2012SB32768Z0HPWBB
Part No.:
ST2012SB32768Z0HPWBB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ST2012SB32768Z0HPWBB.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 4PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ST2012SB, Kyocera
ProductStatus:
Obsolete
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
FrequencyStability:
±200ppm
FrequencyTolerance:
±20ppm
LoadCapacitance:
4pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
80 kOhms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)