Nidec Copal Electronics ST5ETP502
ST5ETP502
Part No.:
ST5ETP502
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYuaST5ETP502.pdf
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.25W GW SIDE ADJ
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ST5
ProductStatus:
Active
Resistance:
5 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C