TE Connectivity Laird SXD450MX
SXD450MX
Part No.:
SXD450MX
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaSXD450MX.pdf
Description:
RF ANT 450MHZ WHIP STR MX CONN
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
450MHz
FrequencyRange:
440MHz ~ 470MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
1.5
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
50 W
Features:
Termination:
MX
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
3.504 (89.00mm)