Tamura T1008-39NG
T1008-39NG
Part No.:
T1008-39NG
Manufacturer:
Tamura
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT1008-39NG.pdf
Description:
FIXED IND 39NH 1A 150 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
T1008
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Wirewound
Material-Core:
Inductance:
39 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
1 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
150mOhm Max
Q@Freq:
60 @ 350MHz
Frequency-SelfResonant:
1.5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
50 MHz