Tamura T1210-27NG
T1210-27NG
Part No.:
T1210-27NG
Manufacturer:
Tamura
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaT1210-27NG.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 1A 80 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
T1210
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Wirewound
Material-Core:
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
1 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
80mOhm Max
Q@Freq:
60 @ 300MHz
Frequency-SelfResonant:
1.8GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
100 MHz