Curtis Industries T38160-20-0
T38160-20-0
Part No.:
T38160-20-0
Manufacturer:
Curtis Industries
Category:
Terminal Blocks - Barrier Blocks
Package:
Datasheet:
ShinYuaT38160-20-0.pdf
Packaging:
Bulk
Series:
38000
ProductStatus:
Active
TerminalBlockType:
Barrier Block
NumberofCircuits:
20
NumberofWireEntries:
20
Pitch:
0.375 (9.53mm)
NumberofRows:
1
CurrentRating(Amps):
20A
VoltageRating:
300V