CTS-Frequency Controls T5324-25M
T5324-25M
Part No.:
T5324-25M
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
T5324-25M.pdf
Description:
IC
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
25 MHz
Function:
Output:
HCMOS
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
16mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.276 L x 0.205 W (7.00mm x 5.20mm)