Cosel USA, Inc. TBC-150-223
TBC-150-223
Part No.:
TBC-150-223
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaTBC-150-223.pdf
Description:
LINE FILTER 500VAC 150A CHASSIS
Packaging:
Box
Series:
TBC
ProductStatus:
Active
FilterType:
Three Phase (Wye)
Configuration:
Two Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
500V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
150 A
Frequency-Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
cURus, VDE
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C