Mini-Circuits TERM-50W-183N+
TERM-50W-183N+
Part No.:
TERM-50W-183N+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
Coaxial Connectors (RF) - Terminators
Package:
Datasheet:
TERM-50W-183N+.pdf
Description:
TERMINATION N-M 50W ROHS
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
ConnectorStyle:
N Type
ConnectorType:
Plug, Male Pin
Frequency-Max:
18 GHz
Impedance:
50 Ohms