Cornell Dubilier Electronics (CDE) THA111M450AC1C
THA111M450AC1C
Part No.:
THA111M450AC1C
Datasheet:
ShinYuaTHA111M450AC1C.pdf
Description:
CAP ALUM 110UF 20% 450V FLATPACK
Capacitance:
110 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.45Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
600 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.08 A @ 20 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
2.118 L x 0.953 W (53.80mm x 24.20mm)
Height-Seated(Max):
0.335 (8.50mm)