Cornell Dubilier Electronics (CDE) THAS131M450AD1C
THAS131M450AD1C
Part No.:
THAS131M450AD1C
Datasheet:
ShinYuaTHAS131M450AD1C.pdf
Description:
CAP ALUM 130UF 20% 450V FLATPACK
Capacitance:
130 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.12Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
800 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.36 A @ 20 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
2.618 L x 1.000 W (66.50mm x 25.40mm)
Height-Seated(Max):
0.366 (9.30mm)