Amphenol Anytek TJ11A1520000G
TJ11A1520000G
Part No.:
TJ11A1520000G
Datasheet:
ShinYuaTJ11A1520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.5MM
NumberofPositions:
11
PositionsPerLevel:
11
Pitch:
0.295 (7.50mm)
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
12-24 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C