Amphenol Anytek TJ1251830000G
TJ1251830000G
Part No.:
TJ1251830000G
Datasheet:
ShinYuaTJ1251830000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM
NumberofPositions:
12
PositionsPerLevel:
12
Pitch:
0.200 (5.08mm)
Current-IEC:
20A
Voltage-IEC:
300 V
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
12-24 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
0.34-2.5mm²
Color:
Gray
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C