Amphenol Anytek TJ1301500000G
TJ1301500000G
Part No.:
TJ1301500000G
Datasheet:
ShinYuaTJ1301500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 7.62MM
NumberofPositions:
13
PositionsPerLevel:
13
Pitch:
0.300 (7.62mm)
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
12-24 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C