Amphenol Anytek TJ13A1000000G
TJ13A1000000G
Part No.:
TJ13A1000000G
Datasheet:
ShinYuaTJ13A1000000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 7.5MM
NumberofPositions:
13
PositionsPerLevel:
13
Pitch:
0.295 (7.50mm)
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
12-24 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
Color:
Black
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C