Amphenol Anytek TJ1451530000G
TJ1451530000G
Part No.:
TJ1451530000G
Datasheet:
ShinYuaTJ1451530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM
NumberofPositions:
14
PositionsPerLevel:
14
Pitch:
0.200 (5.08mm)
Current-IEC:
20A
Voltage-IEC:
300 V
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
12-24 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
0.34-2.5mm²
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C