Amphenol Anytek TJ1731830000G
TJ1731830000G
Part No.:
TJ1731830000G
Datasheet:
ShinYuaTJ1731830000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.81MM
NumberofPositions:
17
PositionsPerLevel:
17
Pitch:
0.150 (3.81mm)
Current-IEC:
10.5A
Voltage-IEC:
300 V
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
16-28 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
1.5mm²
Color:
Gray
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C